Воскресенье, 12.05.2024, 03:01
Меню сайта
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Аналитика
[06.05.2013] Мэры и губернаторы »
«Город - инфраструктура» переехал на новый адрес: mega-misto.com.ua
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Голова РДА, якого зловили на хабарі, повернеться до роботи
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Мэр Алушты сменил больного заместителя на блондинку из Симферополя (ФОТО)
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Мэр Керчи назвал своих горожан «дебилами» и «выродками»
[04.10.2012] Теплоэнергетика »
Симферопольские коммунальщики обокрали державу почти на миллион гривен
[04.10.2012] Теплоэнергетика »
Підготовка до опалювального сезону: Посадовець КП «Червоноградтеплокомуненерго» вкрала 1,5 млн грн
[04.10.2012] Мэры и губернаторы »
В Ужгороде взят под стражу заместитель городского головы Виталий Семаль
[03.10.2012] Теплоэнергетика »
В Феодосии остановлены практически все городские котельные
[01.10.2012] Водоканалы »
В Степногорске 5 тысяч человек остались без воды
[27.09.2012] Авиация »
В аэропорту "Борисполь" продолжают воровать багаж: за минувшие полгода уволили 170 грузчиков
[26.09.2012] Мэры и губернаторы »
Севастопольский чиновник был задержан в момент получения взятки
[26.09.2012] Местное самоуправление »
Главный архитектор Нежина задержан за взятку


Жми и слушай!
Радио онлайн
RSS

Подписаться
Поиск



Видеоновости:

Курсы наличного обмена на сегодня
Цены на бензин
Loading...

A
Главная » Статьи » Инфраструктура городов » Тарифы

Тепло в будинки нам до цих пір відпускають за нормами 1968 року - експерт

Введення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

За словами вченого-практика, тепломережа не може відпустити тепло за тією ціною, яка встановлена, оскільки не має можливості працювати собі в збиток. Тому в Україні і виникають нескінченні спроби міських підприємств теплових мереж компенсувати свої збитки за рахунок споживачів.

«Якщо говорити про початок цього процесу, то витоки всієї нинішньої плутанини з комунальними тарифами, а по-простому, - брехні, лежать в 1968 році. Саме в кінці шістдесятих років у Радянському Союзі були встановлені нормативи на опалення в наших квартирах. Тоді радянська влада визначила, що для населення температура у 18 градусів за Цельсієм в квартирі - норма. Для порівняння, в Чехії, Польщі, та інших Європейських країнах, де клімат значно тепліше, ніж у нас, був встановлений інший норматив комфортного перебування в житлі, - від 22 до 24 градусів тепла ».

З яких міркувань в СРСР було встановлено показник +18 градусів за Цельсієм? Причина, на думку Олександра Сігала, полягала в тому, що на виготовлення секцій батарей опалення не вистачало сировини, так як в той час вся країна працювала на «оборонку», якій був необхідний додатковий метал. Сировина для невійськових проектів весь час була в дефіциті.

«З тих пір, протягом більш ніж сорока років, якщо ми, тепловики, подаємо в квартиру тепло, яке забезпечує в оселі температуру +18 за Цельсієм, то послуга з теплопостачання вважається наданою. І, тільки у випадку, якщо в квартирі прохолодніше +18, ви, споживачі, можете викликати комісію з ЖЕКу, зафіксувати недостачу нормативного тепла, і повернути гроші »- стверджує вчений.

Радянська схема теплопостачання безвідмовно працювала до 1991-1992 років. Коли ж Україна стала самостійною державою і почалася масова приватизації житла, в самосвідомості населення утвердився принцип - мій дім, моя фортеця.

Психологія власника змінила і ставлення населення до перевіряючих і контролюючих органів. Господар житла отримав повне право не пускати представників перевіряючих інстанцій - жека, тепломережі, енергонагляду - у свою квартиру на цілком законних підставах. 

У населення з'явилася можливість встановлювати додаткові радіатори, щоб отримати реальний комфорт температури в житло - 22-24 градусів за Цельсієм. При цьому, відразу з'явилися проблеми з гідравлічною розбалансуванням будівель, а після - і цілих житлових масивів. Тобто, при однаковій подачі тепла в одних мешканців у квартирах було +24 градуси, а в інших - близько +12 градусів за Цельсієм, пояснив експерт.

«Наступним етапом своєрідної енергонезалежності населення стало розсвердлювання вхідній шайби мережевого теплопроводу на будинок - для подачі більшої кількості тепла. І відразу стало холодно в сусідньому будинку. У результаті всієї цієї діяльності ми сьогодні в містах отримали повне розбалансування систем теплопостачання і величезну перевитрату газу. А далі, зрозуміло, з'явилися фінансові проблеми у теплопостачальників.

Ось звідки ноги ростуть. Люди беруть +24 градуса Цельсія, а продовжують платити, як і раніше, лише за +18 Цельсія »- зазначив Олександр Сігал.

Економічні розрахунки показують, що за 30-50% взятого кожним з нас газу ми сьогодні не сплачуємо. Ця величезна недостача в платіжних розрахунках  лягає фінансовим тягарем на теплопостачальні організації. Далі, - ще гірше. Тепловики, не маючи можливості розплатитися з постачальником газу, списують перевитрачене тепло на втрати в теплотрасах, і відповідно, перекладають ці втрати на нас з вами, на споживачів, - пояснив фахівець.

«Напевно, Україна єдина країна в світі, (Росію, і деякі країни СНД не беремо до уваги), де за нормативами втрати в теплотрасах підраховують некоректно, - незалежно від діаметру і довжини труби. Вихід із замкнутого кола я сьогодні бачу один, - оснастити теплопровідні вводи у будинки теплолічильниками. Тоді можна буде розуміти реально, хто і скільки тепла взяв.

Якщо ми заплатимо за реальну кількість взятого газу, то плата за одиницю гігакалорії відразу впаде. І лише після цього впадуть до обгрунтованих і тарифи на тепло. Ми повинні перестати обдурювати Європу, заявляючи, що всі біди нашого енергопостачання в житло відбуваються через гігантські втрати в тепломережах. Ці втрати сильно завищені. Нормативні втрати становлять - 12,8%, а фактичні - перевищують 24-25% »- зазначив експерт.

Владислав Кордік

Категория: Тарифы | Добавил: Redaktor (07.07.2012)
Просмотров: 466 | Комментарии: 1 | Теги: теплолічильник, Олександр Сігал, опалення, Владислав Кордік, ЖЕК, перевитрата газу, радіатори, комунальна теплоенергетика, ІАП «Місто-інфраструктура», житло | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: