Воскресенье, 05.05.2024, 23:59
Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Аналитика
[06.05.2013] Мэры и губернаторы »
«Город - инфраструктура» переехал на новый адрес: mega-misto.com.ua
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Голова РДА, якого зловили на хабарі, повернеться до роботи
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Мэр Алушты сменил больного заместителя на блондинку из Симферополя (ФОТО)
[12.10.2012] Мэры и губернаторы »
Мэр Керчи назвал своих горожан «дебилами» и «выродками»
[04.10.2012] Теплоэнергетика »
Симферопольские коммунальщики обокрали державу почти на миллион гривен
[04.10.2012] Теплоэнергетика »
Підготовка до опалювального сезону: Посадовець КП «Червоноградтеплокомуненерго» вкрала 1,5 млн грн
[04.10.2012] Мэры и губернаторы »
В Ужгороде взят под стражу заместитель городского головы Виталий Семаль
[03.10.2012] Теплоэнергетика »
В Феодосии остановлены практически все городские котельные
[01.10.2012] Водоканалы »
В Степногорске 5 тысяч человек остались без воды
[27.09.2012] Авиация »
В аэропорту "Борисполь" продолжают воровать багаж: за минувшие полгода уволили 170 грузчиков
[26.09.2012] Мэры и губернаторы »
Севастопольский чиновник был задержан в момент получения взятки
[26.09.2012] Местное самоуправление »
Главный архитектор Нежина задержан за взятку


Жми и слушай!
Радио онлайн
RSS

Подписаться
Поиск



Видеоновости:

Курсы наличного обмена на сегодня
Цены на бензин
Loading...

A
Главная » Статьи » Экономика » Компании и рынки

Директор департаменту Європалати Дірк Вантігем відзначив роль ТППУ в реалізації проекту «East Invest»

У Торгово-промисловій палаті України відбувся форум учасників проекту «East Invest» («ІСТ ІНВЕСТ»), який стартував 31 березня 2011 р. на 1-й Конференції Партнерів. Для участі у форумі в Київ, у Торгово-промислову палату України приїхали більше ста п'ятдесяти представників 28 торговельно-промислових палат з країн Європи та СНД.

Відкриваючи Форум, директор департаменту Європалати Дірк Вантігем (Dirk Vantyghem) відзначив, що  економічна інтеграція, політична асоціація стає центральною частиною європейської зовнішньої політики Східного партнерства. Даний проект покликаний сприяти економічному розвитку східного регіону і поліпшення економічної ситуації шляхом розвитку співробітництва, з одного боку, між ЄС і його східними партнерами і, з іншого боку, безпосередньо між країнами-учасницями Східного Партнерства, якими є Україна, Білорусь, Молдова, Грузія, Азербайджан і Вірменія.

Для реалізації проекту Европалатой був створений консорціум з 85 організацій підтримки бізнесу (ОПБ), якими є і торгово-промислові палати з країн ЄС Східного партнерства та Туреччини. Координатором проекту в Україні визначена Торгово-промислова палата України. Всі 8 партнерів, які увійшли до консорціуму від України: ТПП України, Донецька ТПП, ТПП Криму, палати Севастополя, Києва, Закарпатської областей, «Жіноча професійна ліга», а також Спілка підприємців малих середніх і приватизованих підприємств України є повноправними учасниками даного консорціуму. Протягом 2011-2013 років в рамках проекту вже активно почали реалізовуватися заходи, спрямовані на поліпшення інвестиційної та торговельної середовища, сприяння економічному розвитку країн Східного Партнерства (ВП) та адаптації їх до економічної політики ЄС, створенню кращих умов для малих та середніх підприємств (МСП ).

В рамках проекту в країнах Східного Партнерства були проведені попередні дослідження та визначено сектори економіки, які є пріоритетними для інвестування. В залежності від країни це може бути: виробництво сільгосппродуктів, інформаційні та комунікаційні технології, туризм, нерухомість, енергетика, текстильне виробництво, машинобудування та автомобілебудування. Європейська комісія виділила на реалізацію проекту грант 7 млн. євро, а загальний бюджет проекту становить 8млн.750тис.євро.

За словами Дірка Вантігема, Молдова та Грузія, - вже стали учасниками даного економічного процесу. Ведуться активні переговори для підписання угод про асоціацію та вільну торгівлю з Україною. Незабаром до програми приєднається і Вірменія.

«Всебічна об'ємна програма передбачає усунення торговельних бар'єрів, зближення з нормативами з інших країн», - сказав Дірк Вантігем, - «ми говоримо про санітарні і фітосанітарні стандарти, ми говоримо про податкову службу, про митниці, захист кордонів і всі ті умови, в яких доводиться працювати малим і середнім підприємствам. Наша мета в Східному партнерстві полягає в тому, щоб створити сприятливі умови для економічної інтеграції між ЄС і партнерськими країнами », - сказав глава Європалати.

З відповідним словом на Форумі виступив представник українського МЗС Ігор Ніколаєнко. Він розповів європейським партнерам про зовнішню стратегію України в економічних відносинах з іншими країнами. Ігор Ніколаєнко також відмітив, що у Міністерства закордонних справ України дуже давні і дуже плідні стосунки з ТТПУ.

«Я хочу подякувати за величезну виконану роботу особисто пана Яновського, який багато років допомагає налагодженню сприятливого клімату у відносинах між країнами, забезпечує злагоджену роботу всіх без винятку ланок між МЗС та ТПП. Завдяки такої плідної взаємодії, що має велике значення в нинішніх економічних, торгових, політичних умовах, ми продовжуємо діяти вельми стабільно. Ми бачимо що економічна стабільність є основою для будь-якого діалогу, в тому числі і політичного », - підкреслив Ігор Ніколаєнко. Дипломат також відмітив, що за рішенням Президента України Віктора Януковича потенціал Міністерства закордонних справ Україні в найближчі роки буде посилено. У зв'язку з цим у МЗС появляються нове можливості і важелі для того, щоб сприяти розвитку ділового життя в Україні, а також встановленню контактів і співробітництва безпосередньо по дипломатичних каналах.

«Пан Грищенко, наш міністр сказав, що слід створити два підрозділи під егідою МЗС - Раду українських експортерів і Раду з регіональної співпраці з областями. У нас 24 області, як ви знаєте, і нам потрібна можливість для безпосереднього співробітництва. Немає загальноукраїнських інвестицій. Всі іноземні інвестиції потрапляють в кожну конкретну область. Кожен регіон, кожна область - це окрема країна з деякими особливостями, хоча правила - спільні. Тому, МЗС допомагає областям рухатися у вірному напрямі, налагоджувати ділове співробітництво, проводити інвестиційну співпрацю »- сказав Ігор Ніколаєнко.

Під час свого виступу представник МЗС України також розповів про діяльність Ради українських експортерів.

«Це теж нова справа, затіяна міністерством. Ми намагаємось вийти на нові, або відносно нові ринки в світі. З року в рік все складніше стає займатися бізнесом в Європі, в Росії оскільки ускладнюються умови роботи місцевих регіональних організацій. Тим не менш, ми хочемо, щоб наші стратегічні експортери все-таки виходили на нові ринки, - Азії, Китаю, Близького Східу, - наших традиційних партнерів, ще в складі колишньої частини колишньої СРСР, і звичайно - Африку », - уточнив Ігор Ніколаєнко.

«Ми відкриті для співробітництва, готові надати допомогу всім українським підприємствам, всьому українському бізнесу, діловому співтовариству, особливо за допомогою ТПП. Хочу подякувати нашим колегам і друзям з ТППУ за те, що вони підтримують український бізнес через фінансові та технічні канали, які є у європейських співтовариств », - підсумував сказане український дипломат.

Проект «East Invest» ще раз надихає нас поглиблювати міжнародне співробітництво, особливо розвиваючи різні галузі країн Східного партнерства в діяльності тих організацій, які займаються підтримкою бізнесу, ділового життя. Про це у своєму привітанні сказав учасникам Форуму перший віце-президент української ТПП Віктор Яновський.

«Я радий вас вітати в нашому храмі підприємництва, - так ми називаємо українську ТПП. Ми тут маємо честь приймати щорічну 2-гу конференцію з інвестицій з Европалатой і з усіма нашими друзями з європейських комісій, і тих. хто займається Європейським партнерством і представниками цих країн. Ми вже відсвяткували рік дії проекту. Звичайно, варто відзначити цю подію, яка збігається з 40-річчям нашої палати, яке ми святкуємо цього року. Ми звичайно раді розповісти про ті результати, які у нас є. Ми раді виступити гостинними господарями цієї конференції, як і в минулому році. Я хотів би ще раз нагадати, що проект «East Invest» ще раз надихає нас взятись за міжнародне співробітництво », - підкреслив Віктор Яновський.

З доповіддю про стан справ з розвитком державно-приватного партнерства в Чеській республіці виступив співробітник ТПП цієї держави Іржі Хансул.

Він розповів, що торгово-промислова палата Чеської республіки сьогодні в суспільстві виконує роль арбітра та консультанта у відносинах між державним та приватним сектором. Найбільш успішні проекти державно-приватного й часто-державного партнерства вже почали розвиватись на регіональному рівні.

«Чехія не надто велика країна, тим не менш, у нас започатковано 77 проектів, переважно в галузі водних ресурсів, житлово-комунального господарства, водозабезпечення, транспортної інфраструктури, енергетики та інших галузях. Те, що дані регіональні проекти із залученням іноземних інвестицій успішно діють, є результатом успішного діалогу між державою та приватними інвесторами при прямому сприянні Чеської торгово-промислової палати », - сказав Їржі Хансул. Крім того він підкреслив, що ТПП Чехії регулярно підтримує діалог з державою на законодавчому рівні. Фахівці ТПП не тільки  консультують парламент з питань формування національного та європейського законодавства, а й є постійними учасниками цього процесу.

«Концесійні процеси, які влаштовує ТПП вимагають високого ступеня прозорості угод.

І, нам це вдається, адже наша участь в проектах, на відміну від звичайного процесу державних закупівель, дозволяє заощадити державі близько 15% коштів. Наші рекомендації полягають в тому, що ми готуємо гарну юридичну базу, визначаємо бюджет і представляємо економічне обгрунтування з точки зору підрядника між державою та приватною стороною. Не так то просто сприяти цьому процесу, особливо в дорожній інфраструктурі. І, - це тільки початок »- запевнив Іржі Хансул.

Досвідом діалогу між приватним і державним секторами економіки поділився в ході міжнародного Форуму і представник німецької ремісничої палати з міста Трір, розташованої на землях Рейнланд-Пфальц, Карел Криц (Karel Kriz).

Він сказав, що Рірська реміснича палата нараховує сьогодні 7000 членів, на підприємствах яких працює близько 43 тисяч чоловік. Це означає, що середнє число працівників на кожному підприємстві становить 6 - 7 робочих. Тому і мова йтиме про німецькі підприємства малого та середнього бізнесу.

«Багато хто з вас знає, що в Німеччині є система 2-х палат: Промислово-торгівельна і Реміснича палата. За німецькими законами різниця між ними в тому, на кого підприємство працює. Якщо продукція підприємства розрахована на індивідуального споживача і випускає свою продукцію в невеликих кількостях, воно має стати членом Ремісничої палати. Якщо підприємство випускає свою продукцію у великих кількостях, і розраховане на масового споживача, воно є членом ТПП. Потрібно ще сказати, що членство в Німеччині - обов'язкове. Рірська реміснича палата нараховує 139 працівників. Їх основна функція, проведення професійних тренінгів для членів палати. Для цього у нас функціонують 3 центри професійного навчання, а самі тренінги проходять саме в галузі будівництва », - сказав Карел Криц.

Після виступів та обміну досвідом представників європейських торгово-промислових палат, - учасники Форуму «East Invest», обговорили подальші шляхи розвитку проекту.

Владислав Кордік

Категория: Компании и рынки | Добавил: Redaktor (23.05.2012)
Просмотров: 609 | Комментарии: 1 | Теги: місто-інфраструктура, голова Європалати, Dirk Vantyghem, Владислав Кордік, Східне Партнерство, ТППУ, проект «East Invest», Віктор Яновський, Дірк Вантігем | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: